70 766
pictures
220
blog posts
367 photographed species of 447 (82%)

search

Великий Рік 2020 "по-нашому"


2020-07-05| Olga Malygina

Дуже вже в мене наболіло. Що таке Великий Рік та взагалі цей сайт для мене? У першу чергу, це можливість навчатися. Навчатися визначати птахів, помічати їх унікальні ознаки у різних ракурсах (на землі, у воді, в польоті, тощо).
Що ж мені потрібно, щоб навчатися? Звичайно, мені потрібні фотографії, за якими можна помітити типові ознаки виду. Проте що наразі спостерігаю я? Тінь виду, якісь незрозумілі силуети, які можуть належати будь-кому. Більшість новачків просто посоромляться спитати - адже як же ж то я та не знаю. Бо тут же одразу з"являться представники фан-клубу, що просто зацькують)
Шановні учасники, давайте не будемо влаштовувати систему кум-брат-сват-друг на цьому сайті. Це дуже некрасиво. Я вважаю, що птахоспоглядання - це не місце для махлювання та покривательства. Є чіткі умови та вимоги. Чому світлини новачків, які важно ідентифікувати, легко видаляють. Проте якщо то фото профі - навіть не роблять зауважень... Якось негарно, чи не так?
Відносьтеся до цього конкурсу простіше - у житті ще так багато цікавого. Але якщо ви прагнете до перемоги - перемагайте чесно. Звичайно, ви могли бачити та спостерігати саме того птаха, якого відмітили. Проте якщо фото не вдались - не треба їх викладати. Я кажу не про художність знімків, а про можливість опізнати вид за зображенням. Це неповага до інших учасників та до адміністрації сайту в цілому.
Великий Рік - це конкурс по кількості сфотографованих видів. Тож викладаймо тільки ті світлини, за якими можна опізнати вид, а не тіні, силуети, сірі плями, та таких ось бджолоїдок, яких доволі саркастично виклала я. Проте мій сарказм сприйняли дуже вже агресивно. Звичайно, адже це ж нахабна нападка на свого. Та чи ж ми не всі свої? Адже птахи мають єднати, а не розбивати на купки за місцем проживання. Чи не так?

comments:
2020-07-06. Андрій Сімон:

Ольга, дякую за Ваш запис!

Всім учасникам хотілось би нагадати, що у нас існує Вступна Інструкція яку бачать на початку всі нові учасники і про яку, іноді, забувають вже достатньо досвідчені. ТРетім пунктом там значиться:

Фотографії обов’язково мають бути такої якості, аби зображених на них птахів можна було чітко визначити та віднести до певного виду.

У мене у самого досить часто бувають фото сумнівної якості видів, в визначенні яких я абсолютно впевнений за іншими ознаками (голос, характер польоту, зустріч вживу). В такому разі я додаю фото автоматом "на визначення" і відправляю до ототожнених тільки в тому випадку, якщо інші учасники можуть на тому фото визначити однозначно вид! Як на мене, це може бути цілком дієвим алгоритмом дій в подібних ситуаціях.


2020-07-06. Сергій Травелян:

Згоден з тим що на фото має бути чітко видно вид птаха.

Але будьте послідовними! Серед Вашим розмитих кольорових плямок всюди можно визначити вид? Спершу варто звернути увагу на властні фото, а потім вже піднімати таку тему з претензіями до інших...


2020-07-06. Ольга Малыгина:

Сергію, певно Ви вирішили бути послідовним у своїй дуже типовій для більшості сучасних "чоловіків" поведінці. На всіх моїх фото вид визначити не проблема. Вас обурило саме те, що я прокоментувала фото Вашого товарища, якого Ви та просто невпинно захищаєте. Нагадаю, що плямку я додала виключно після відсутності реакції.. Ну що я можу сказати. Люди з високим IQ оцінили сарказм. Мені дуже шкода, що Ви до них не відноситесь.. Тож: навчатися, навчатися та навчатися)


2020-07-06. Сергій Травелян:

У Вас явно якісь забобони... Спробуйте мислити здраво без упереджень.

Я прокоментував Ваше фото не тому що хтось чийсь товарищ. А тому що Ви пожалілися на чуже, назвавши його неприйнятним для визначення і прицьому виклали фото на якому взагалі птаха не було видно. Я і написав: до Вас таке саме питання - що можно зрозуміти по такому фото?

Все інше Ви вже самі придумали!

Мені немає часу перебирати всі Ваші фото, але щоб не бути голослівним, для прикладу:
http://www.uabirds.org/v2photo.php?s=053300470&l=ru&n=1&si=ukr

мені б соромно було таке викладати...


2020-07-06. Ольга Малыгина:

Ну не викладайте) Якщо Ви не знаєте ознак, за якими розпізнати курганника - то соромно про таке писати)


2020-07-06. Ольга Малыгина:

А причепилися Ви саме через мій комертар. І я, нагадаю, запитала: А за якими ознаками тут можна визначити перепілку. Нарікань щодо якості не було. А от вся ця неперевершена історія - то вже Ваша хвора уява) Тож що Ви там про забобони кажете? По собі висновки робите?
Та якщо Ви вже спілкуєтесь українською: не "здраво", а "тверезо") Мені було б взагалі соромно так спілкуватися)))


2020-07-06. Ольга Малыгина:

Дивно, що Ви взагалі в мої фото полізли, мені Ви не цікаві від слова ЗОВСІМ. Так як і Ваші фото.


2020-07-06. Ольга Малыгина:

Також до Вас запитання. В Олексія там ще слуква є. За якими ознаками по тому фото видно саме слукву?


2020-07-06. Ольга Малыгина:

Також до адмінів. Нагадаю, що саме через таке ось кумовство з сайту пішли одні з кращих спостерігачів та Фотографів (саме з великої літери). Треба щось з цим робити.


2020-07-06. Сергій Травелян:

Ви чудово спілкуєтесь сама з собою. Це певно від неперевершено високого IQ


2020-07-06. Сергій Травелян:

до відома фахівця і українській мові (з великої літери)
"здраво" - це "здраво" як українською, так і російською.
а "тверезо" - це "трезво" російською.


2020-07-06. Ольга Малыгина:

Вже б не коментували))А то Ваші дописи явно руйнують таку феєричну теорію)))) Та чого Ви причепилися? Претензія була до Олексія - він визнав та переніс фото на визначення. Та Ви все ніяк не вгамуєтеся))) Певно, Олексій Вам ну дуже вже небайдужий))
ПС: прикро, що Ваш жарт про IQ не вдався саме через дурну помилку))) Мені було б соромно такий ось доволі обмежений коментар навіть надсилати)) Поясню, бо Вам не дійде: діалог - коли коментарі тут не тільки від мене (Ви, певно, цього не знаєте), а й від інших осіб (Ви, Андрій). А от ось якби я сама з собою листувалася - то був би МОНОЛОГ) Та коментарі були б виключно мої. Ось в цьому випадку - жарт прямо вогонь. А так - ох, шкода Вас))) Основи.. Який сором)))


2020-07-06. Ольга Малыгина:

Як фахівець, нагадаю, що в українській мові не "Здоровье", а здоров"я. Тож здраво тут ніяк не сформуєш) А Гугл він часто помиляється)))


2020-07-06. Ольга Малыгина:

Треба вчити правила, а не з Гуглом бавитися))


2020-07-06. Сергій Травелян:

Пишіть ще, зі сторони людям краще буде видно


2020-07-06. Ольга Малыгина:

Сергію, надалі я Вашу дурню просто ігноруватиму) Адже мені соромно навіть сперечатися з такими "особистостями" як Ви))) Всього найкращого)


2020-07-06. Олексій Сапуга:

Мабуть, треба відповісти)).
По- перше: Ольга, для а визначення птахів треба не гарні фото, а треба знати детальний опис птаха, для мене було відкриттям, коли я прочитав опис в Свенсоні, а не дивився на картинки.
По-друге: щодо перемоги, так мені хочеться перемогти, але Ваші претензії любою ціною принаймні некоректні. Вас мабуть муляє фото слукви? Так от. Цього птаха я бачив десятки разів навесні, і восени, влітку побачив вперше , тому головна ціль, чому я його виставив, це точне місце його спостереження , щоб у наступному році більше часу виділити для спостереження.
По-третє: якщо Вам не подобаються деякі фото, напишить адміну, в приватному повідомленні автору фото. Не кричить на весь зал. Ви ж в магазині, сподіваюсь, не кричите при всіх, якщо Вас щось не устраює?
Дякую.


2020-07-06. Сім'я Кужель:

Шановні Ольга та Сергій, ведіть себе як дорослі люди. Треба трохи поважати один одного. Соромно за таку поведінку.
А з приводу плямок, за якими неможливо однозначно визначити вид, Ольга має рацію. Бо вони псують
імідж чудового проекту.
Усіх нас поєднує любов до птахів, тож давайте відштовхуватись від цього та жити мирно :))
З усією повагою.


2020-07-06. Ольга Малыгина:

Дякую, Катерино.


2020-07-06. Ольга Малыгина:

Олексію, Так поясніть мені, за якими ознаками Ви визначили слукву на фото? Чи не міркували Ви, що я хочу дізнатися про ці самі ознаки? Я хочу навтичися визначити за таким фото. Але ж ні - Ви вишкірюєтеся та нападаєте. Я сказала. що Ви брешете, що це слуква? Ні. Але я хочу зрозуміти, які саме ознаки Ви побачили, та на які я зможу звертатися.
А про крики у магазині. Теж - не робіть висновки про інших, не знаючи їх. Зазвичаю людина такими коментарями вказує виключно на власні недоліки)


2020-07-06. Ольга Малыгина:

*звертати увагу, а не звертатися


2020-07-06. Сергій Травелян:

Донедавна у нас була чудова дружня спільнота з людьми зі всіх куточків України. Радо спілкувалися на сайті та й особисто на виїздах у різних регіонах. Це дуже надихало! Щось змінилося :)


2020-07-07. Андрій Сімон:

Сумно, дуже сумно...

Вже не перший раз під час моїх тривалих виїздів в поля та експедиції на сайті трапляються такі душевні бесіди. І, чесно кажучи, розбиратися хто правий, а хто не дуже, коли вже за опівніч - таке собі щастя... Але...

Я не вважаю, що перехід на особистості є найкращим вирішенням проблеми!

Я закликаю обговорювати лише птахів а не знання один одного з інших предметів/тем! Публічне приниження будь ким будь кого є неприпустимим!!!

Давайте нарешті почнемо поважати один одного, поважати різні цілі наших учасників!

Жодна природна і надприродна сила не може змусити людину бути чи не бути учасником сайту. Це власний вибір кожного, який я щиро поважаю. Зі свого боку я лише можу просити людину додати ті чи інші фото і залишитися активним учасником сайту після того.

І на останок, коли пишемо коментарі, давайте хоч іноді замислюватися про те, як сприймуть Ваш коментар ті, кому Ви його адресуєте, а не як вивернути на гора всі свої емоції!!! Одні й ті самі речі можна написати різними словами і реакція на них буде також різною. Коли я пишу коментарі чи зауваження дуже намагаюсь зробити це так, аби нікого не образити і чітко донести власну думку. Виходить в мене це чи ні, то вже вирішить кожен сам для себе.

Можна було б понаписувати ще трохи на різні підняті теми, але вже починає світати... Тому, сподіваючись на Вашу розсудливість та взаємоповагу, хотів би вірити, що мій коментар буде останнім в цій дискусії.


2020-07-24. komarale:

Друзья, знаю что Вы наслаждаетесь моими фотографиями снятыми на Таир-3 и с нетерпением ждете новых моих шедевров и вон оно как, у Вити Севидова почти такой же объектив и кто скажет что мои фото хуже:)! По ссылке написано зачем этот замечательный сайт http://uabirds.org/v2about.php?l=ru#1. Сайт создан для популяризации бердвочинга. Качество фотографий, фотоанималистика не первоочередное в бердвочинге. Классический бердвочинг без фотоаппарата и таких людей в Украине единицы - Олег Форманюк, Паша Панченко, Максим Шевченко. Я лично встречался практически с каждым из Вас и не перестаю выступать с миротворческой миссией. Очень прошу Вас не делать эту миссию невыполнимой. Нас активных в Украине 100 человек, а мы умудряемся поссориться, уходим. Уровень большинства из 100 такой что я не склонен не доверять, сомневаться. Бывают ошибки, и прекрасно что есть люди которые обращают на них внимание. Если есть конструктив, и кто-то ошибся в определении птицы, прекрасно, что мы смотрим чужие фото и указываем на ошибку. Плохие фото, человек мог хорошо рассмотреть птицу, услышать голос и т.п, но сфотографировать не смог качественно. Я рассказывал про одного человека который есть среди участников и который совсем ушел из бердвочинга из-за критики его фотографий. А когда уходят это печаль-беда. Оксана Ралдугина, Слава Кайстро, Юра Мухин. Наша задача вернуть их на сайт а не продолжать этот список. Я всеми крыльями и лапами за то чтобы на сайте было не 147 участников, а 1147.secret code

* all fields are required

calendar

2021

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2020

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2019

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2018

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2017

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2016

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2015

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

rare birds records


Black-legged Kittiwake (Rissa tridactyla)

© Andrey Mis\'kov
2021-05-03

Few observations of the species in Ukraine are known, mainly during autumn migration. The difficulty of detection is due to the fact that the birds are kept on the high seas. The second record at the Tylihul estuary.


White-tailed Lapwing (Vanellus leucurus)

© Yevgen Chernolyev
2021-05-09
Odesa oblast

A low quantitative, periodically nesting species. 2 consecutive observations in the south of Ukraine: the first bird was found in the evening of May 8 by Yuriy Kodrul and Mykola Zmievsky in the Shpindiyarsky Pod in the Kherson region. The next morning, another bird was seen by Oleksiy Zolotov in the lower reaches of the Tylihul estuary.


Alpine Swift (Apus melba)

© Igor Kozytsky
2021-04-17
Ukraine, Kharkiv

Potentially the first observation in a Kharkiv Region.


Kentish Plover (Charadrius alexandrinus)

© Kostiantyn Pylypiuk
2021-01-21
Kuyalnytsky estuary, Odesa region

Few irregular wintering species in the Azov-Black Sea region. The third observation at the Kuialnytskyi lyman.

more rarities...

unidentified birds


2021-05-17

no any comments:

2021-05-17

no any comments:

2021-05-17

no any comments:

more unidentified birds...