По многочисленным просьбам Александра Настаченко выкладываю свой скромный список увиденных в Украине видов. Список не претендует на глобальную точность и является лишь оценочным.
Если кто решит повторить сию процедуру для себя - милости просим!
# | назва птаха | кількість | |
1 | Гагара чорношия (Gavia arctica) | ||
2 | Гагара червоношия (Gavia stellata) | ||
3 | Пірникоза мала (Tachybaptus ruficollis) | ||
4 | Пірникоза чорношия (Podiceps nigricollis) | ||
5 | Пірникоза сірощока (Podiceps grisegena) | ||
6 | Пірникоза велика (Podiceps cristatus) | ||
7 | Пелікан рожевий (Pelecanus onocrotalus) | ||
8 | Баклан великий (Phalacrocorax carbo) | ||
9 | Баклан чубатий (Phalacrocorax aristotelis) | ||
10 | Баклан малий ( Microcarbo pygmaeus) | ||
11 | Бугай (Botaurus stellaris) | ||
12 | Бугайчик (Ixobrychus minutus) | ||
13 | Квак (Nycticorax nycticorax) | ||
14 | Чапля жовта (Ardeola ralloides) | ||
15 | Чепура велика (Egretta alba) | ||
16 | Чепура мала (Egretta garzetta) | ||
17 | Чапля сіра (Ardea cinerea) | ||
18 | Чапля руда (Ardea purpurea) | ||
19 | Лелека білий (Ciconia ciconia) | ||
20 | Лелека чорний (Ciconia nigra) | ||
21 | Гуска сіра (Anser anser) | ||
22 | Гуска білолоба (Anser albifrons) | ||
23 | Гуменник (Anser fabalis) | ||
24 | Лебідь-шипун (Cygnus olor) | ||
25 | Лебідь-кликун (Cygnus cygnus) | ||
26 | Лебідь малий (Cygnus bewickii) | ||
27 | Огар (Tadorna ferruginea) | ||
28 | Галагаз (Tadorna tadorna) | ||
29 | Крижень (Anas platyrhynchos) | ||
30 | Чирянка мала (Anas crecca) | ||
31 | Нерозень (Anas strepera) | ||
32 | Свищ (Anas penelope) | ||
33 | Шилохвіст (Anas acuta) | ||
34 | Чирянка велика (Anas querquedula) | ||
35 | Широконіска (Anas clypeata) | ||
36 | Чернь червонодзьоба (Netta rufina) | ||
37 | Попелюх (Aythya ferina) | ||
38 | Чернь білоока (Aythya nyroca) | ||
39 | Чернь чубата (Aythya fuligula) | ||
40 | Чернь морська (Aythya marila) | ||
41 | Гоголь (Bucephala clangula) | ||
42 | Синьга (Melanitta nigra) | ||
43 | Турпан (Melanitta fusca) | ||
44 | Савка (Oxyura leucocephala) | ||
45 | Крех малий (Mergellus albellus) | ||
46 | Крех середній (Mergus serrator) | ||
47 | Крех великий (Mergus merganser) | ||
48 | Скопа (Pandion haliaetus) | ||
49 | Осоїд (Pernis apivorus) | ||
50 | Шуліка чорний (Milvus migrans) | ||
51 | Лунь польовий (Circus cyaneus) | ||
52 | Лунь степовий (Circus macrourus) | ||
53 | Лунь лучний (Circus pygargus) | ||
54 | Лунь очеретяний (Circus aeruginosus) | ||
55 | Яструб великий (Accipiter gentilis) | ||
56 | Яструб малий (Accipiter nisus) | ||
57 | Зимняк (Buteo lagopus) | ||
58 | Канюк степовий (Buteo rufinus) | ||
59 | Канюк звичайний (Buteo buteo) | ||
60 | Змієїд (Circaetus gallicus) | ||
61 | Орел-карлик (Hieraaetus pennatus) | ||
62 | Підорлик великий (Aquila clanga) | ||
63 | Підорлик малий (Aquila pomarina) | ||
64 | Могильник (Aquila heliaca) | ||
65 | Орлан-білохвіст (Haliaeetus albicilla) | ||
66 | Гриф чорний (Aegypius monachus) | ||
67 | Сип білоголовий (Gyps fulvus) | ||
68 | Балабан (Falco cherrug) | ||
69 | Сапсан (Falco peregrinus) | ||
70 | Підсоколик великий (Falco subbuteo) | ||
71 | Підсоколик малий (Falco columbarius) | ||
72 | Кібчик (Falco vespertinus) | ||
73 | Боривітер звичайний (Falco tinnunculus) | ||
74 | Тетерук (Tetrao tetrix) | ||
75 | Орябок (Tetrastes bonasia) | ||
76 | Куріпка сіра (Perdix perdix) | ||
77 | Перепілка (Coturnix coturnix) | ||
78 | Фазан (Phasianus colchicus) | ||
79 | Журавель сірий (Grus grus) | ||
80 | Пастушок (Rallus aquaticus) | ||
81 | Погонич малий (Porzana parva) | ||
82 | Деркач (Crex crex) | ||
83 | Курочка водяна (Gallinula chloropus) | ||
84 | Лиска (Fulica atra) | ||
85 | Дрохва (Otis tarda) | ||
86 | Сивка морська (Pluvialis squatarola) | ||
87 | Сивка звичайна (Pluvialis apricaria) | ||
88 | Пісочник великий (Charadrius hiaticula) | ||
89 | Пісочник малий (Charadrius dubius) | ||
90 | Пісочник морський (Charadrius alexandrinus) | ||
91 | Чайка (Vanellus vanellus) | ||
92 | Кулик-довгоніг (Himantopus himantopus) | ||
93 | Чоботар (Recurvirostra avosetta) | ||
94 | Кулик-сорока (Haematopus ostralegus) | ||
95 | Коловодник лісовий (Tringa ochropus) | ||
96 | Коловодник болотяний (Tringa glareola) | ||
97 | Коловодник великий (Tringa nebularia) | ||
98 | Коловодник звичайний (Tringa totanus) | ||
99 | Коловодник чорний (Tringa erythropus) | ||
100 | Набережник (Actitis hypoleucos) | ||
101 | Плавунець круглодзьобий (Phalaropus lobatus) | ||
102 | Брижач (Philomachus pugnax) | ||
103 | Побережник малий (Calidris minuta) | ||
104 | Побережник чорногрудий (Calidris alpina) | ||
105 | Баранець звичайний (Gallinago gallinago) | ||
106 | Слуква (Scolopax rusticola) | ||
107 | Кульон великий (Numenius arquata) | ||
108 | Кульон середній (Numenius phaeopus) | ||
109 | Грицик великий (Limosa limosa) | ||
110 | Мартин каспійський (Ichthyaetus ichthyaetus) | ||
111 | Мартин середземноморський (Ichthyaetus melanocephalus) | ||
112 | Мартин малий (Hydrocoloeus minutus) | ||
113 | Мартин звичайний (Chroicocephalus ridibundus) | ||
114 | Мартин тонкодзьобий (Chroicocephalus genei) | ||
115 | Мартин морський (Larus marinus) | ||
116 | Мартин чорнокрилий (Larus fuscus) | ||
117 | Мартин східний (Larus heuglini) | ||
118 | Мартин сріблястий (Larus argentatus) | ||
119 | Мартин жовтоногий (Larus cachinnans) | ||
120 | Мартин скельний (Larus michahellis) | ||
121 | Мартин сивий (Larus canus) | ||
122 | Крячок чорний (Chlidonias nigra) | ||
123 | Крячок білокрилий (Chlidonias leucopterus) | ||
124 | Крячок білощокий (Chlidonias hybrida) | ||
125 | Крячок чорнодзьобий (Gelochelidon nilotica) | ||
126 | Крячок каспійський (Hydroprogne caspia) | ||
127 | Крячок рябодзьобий (Thalasseus sandvicensis) | ||
128 | Крячок річковий (Sterna hirundo) | ||
129 | Крячок малий (Sternula albifrons) | ||
130 | Припутень (Columba palumbus) | ||
131 | Голуб-синяк (Columba oenas) | ||
132 | Голуб сизий (Columba livia) | ||
133 | Горлиця садова (Streptopelia decaocto) | ||
134 | Горлиця звичайна (Streptopelia turtur) | ||
135 | Зозуля (Cuculus canorus) | ||
136 | Сова вухата (Asio otus) | ||
137 | Сова болотяна (Asio flammeus) | ||
138 | Совка (Otus scops) | ||
139 | Сич хатній (Athene noctua) | ||
140 | Сова сіра (Strix aluco) | ||
141 | Сова довгохвоста (Strix uralensis) | ||
142 | Дрімлюга (Caprimulgus europaeus) | ||
143 | Серпокрилець чорний (Apus apus) | ||
144 | Сиворакша (Coracias garrulus) | ||
145 | Рибалочка (Alcedo atthis) | ||
146 | Бджолоїдка (Merops apiaster) | ||
147 | Одуд (Upupa epops) | ||
148 | Крутиголовка (Jynx torquilla) | ||
149 | Жовна зелена (Picus viridis) | ||
150 | Жовна сива (Picus canus) | ||
151 | Жовна чорна (Dryocopus martius) | ||
152 | Дятел звичайний (Dendrocopos major) | ||
153 | Дятел сирійський (Dendrocopos syriacus) | ||
154 | Дятел середній (Dendrocopos medius) | ||
155 | Дятел білоспинний (Dendrocopos leucotos) | ||
156 | Дятел малий (Dendrocopos minor) | ||
157 | Ластівка сільська (Hirundo rustica) | ||
158 | Ластівка міська (Delichon urbica) | ||
159 | Ластівка берегова (Riparia riparia) | ||
160 | Посмітюха (Galerida cristata) | ||
161 | Жайворонок степовий (Melanocorypha calandra) | ||
162 | Жайворонок рогатий (Eremophila alpestris) | ||
163 | Жайворонок лісовий (Lullula arborea) | ||
164 | Жайворонок польовий (Alauda arvensis) | ||
165 | Плиска жовта (Motacilla flava) | ||
166 | Плиска чорноголова (Motacilla feldegg) | ||
167 | Плиска мала жовтоголова (Motacilla werae) | ||
168 | Плиска гірська (Motacilla cinerea) | ||
169 | Плиска біла (Motacilla alba) | ||
170 | Щеврик польовий (Anthus campestris) | ||
171 | Щеврик лісовий (Anthus trivialis) | ||
172 | Щеврик лучний (Anthus pratensis) | ||
173 | Сорокопуд терновий (Lanius collurio) | ||
174 | Сорокопуд чорнолобий (Lanius minor) | ||
175 | Сорокопуд сірий (Lanius excubitor) | ||
176 | Вивільга (Oriolus oriolus) | ||
177 | Шпак звичайний (Sturnus vulgaris) | ||
178 | Сойка (Garrulus glandarius) | ||
179 | Сорока (Pica pica) | ||
180 | Горіхівка (Nucifraga caryocatactes) | ||
181 | Галка (Corvus monedula) | ||
182 | Грак (Corvus frugilegus) | ||
183 | Ворона сіра (Corvus cornix) | ||
184 | Крук (Corvus corax) | ||
185 | Омелюх (Bombycilla garrulus) | ||
186 | Пронурок (Cinclus cinclus) | ||
187 | Волове очко (Troglodytes troglodytes) | ||
188 | Тинівка лісова (Prunella modularis) | ||
189 | Кобилочка солов'їна (Locustella luscinioides) | ||
190 | Кобилочка річкова (Locustella fluviatilis) | ||
191 | Очеретянка лучна (Acrocephalus schoenobaenus) | ||
192 | Очеретянка індійська (Acrocephalus agricola) | ||
193 | Очеретянка чагарникова (Acrocephalus palustris) | ||
194 | Очеретянка ставкова (Acrocephalus scirpaceus) | ||
195 | Очеретянка велика (Acrocephalus arundinaceus) | ||
196 | Берестянка звичайна (Hippolais icterina) | ||
197 | Кропив'янка рябогруда (Sylvia nisoria) | ||
198 | Кропив'янка чорноголова (Sylvia atricapilla) | ||
199 | Кропив'янка сіра (Sylvia communis) | ||
200 | Кропив'янка прудка (Sylvia curruca) | ||
201 | Вівчарик весняний (Phylloscopus trochilus) | ||
202 | Вівчарик-ковалик (Phylloscopus collybita) | ||
203 | Вівчарик жовтобровий (Phylloscopus sibilatrix) | ||
204 | Золотомушка жовточуба (Regulus regulus) | ||
205 | Мухоловка строката (Ficedula hypoleuca) | ||
206 | Мухоловка білошия (Ficedula albicollis) | ||
207 | Мухоловка мала (Ficedula parva) | ||
208 | Мухоловка сіра (Muscicapa striata) | ||
209 | Трав'янка лучна (Saxicola rubetra) | ||
210 | Трав'янка чорноголова (Saxicola torquata) | ||
211 | Кам'янка звичайна (Oenanthe oenanthe) | ||
212 | Кам'янка лиса (Oenanthe pleschanka) | ||
213 | Горихвістка звичайна (Phoenicurus phoenicurus) | ||
214 | Горихвістка чорна (Phoenicurus ochruros) | ||
215 | Вільшанка (Erithacus rubecula) | ||
216 | Соловейко східний (Luscinia luscinia) | ||
217 | Синьошийка (Luscinia svecica) | ||
218 | Чикотень (Turdus pilaris) | ||
219 | Дрізд гірський (Turdus torquatus) | ||
220 | Дрізд чорний (Turdus merula) | ||
221 | Дрізд білобровий (Turdus iliacus) | ||
222 | Дрізд співочий (Turdus philomelos) | ||
223 | Дрізд-омелюх (Turdus viscivorus) | ||
224 | Синиця вусата (Panurus biarmicus) | ||
225 | Синиця довгохвоста (Aegithalos caudatus) | ||
226 | Ремез (Remiz pendulinus) | ||
227 | Гаїчка болотяна (Poecile palustris) | ||
228 | Гаїчка-пухляк (Poecile montanus) | ||
229 | Синиця чубата (Lophophanes cristatus) | ||
230 | Синиця чорна (Periparus ater) | ||
231 | Синиця блакитна (Cyanistes caeruleus) | ||
232 | Синиця велика (Parus major) | ||
233 | Повзик (Sitta europaea) | ||
234 | Підкоришник звичайний (Certhia familiaris) | ||
235 | Підкоришник короткопалий (Certhia brachydactyla) | ||
236 | Горобець хатній (Passer domesticus) | ||
237 | Горобець польовий (Passer montanus) | ||
238 | Зяблик (Fringilla coelebs) | ||
239 | В'юрок (Fringilla montifringilla) | ||
240 | Щедрик (Serinus serinus) | ||
241 | Зеленяк (Chloris chloris) | ||
242 | Чиж (Spinus spinus) | ||
243 | Щиглик (Carduelis carduelis) | ||
244 | Коноплянка (Linaria cannabina) | ||
245 | Чечітка звичайна (Acanthis flammea) | ||
246 | Чечевиця (Carpodacus erythrinus) | ||
247 | Шишкар ялиновий (Loxia curvirostra) | ||
248 | Снігур (Pyrrhula pyrrhula) | ||
249 | Костогриз (Coccothraustes coccothraustes) | ||
250 | Просянка (Emberiza calandra) | ||
251 | Вівсянка звичайна (Emberiza citrinella) | ||
252 | Вівсянка очеретяна (Emberiza schoeniclus) | ||
253 | Вівсянка садова (Emberiza hortulana) | ||
254 | Подорожник лапландський (Calcarius lapponicus) | ||
січ | лют | бер | квіт |
трав | чер | лип | сер |
вер | жовт | лист | груд |
січ | лют | бер | квіт |
трав | чер | лип | сер |
вер | жовт | лист | груд |
січ | лют | бер | квіт |
трав | чер | лип | сер |
вер | жовт | лист | груд |
січ | лют | бер | квіт |
трав | чер | лип | сер |
вер | жовт | лист | груд |
січ | лют | бер | квіт |
трав | чер | лип | сер |
вер | жовт | лист | груд |
січ | лют | бер | квіт |
трав | чер | лип | сер |
вер | жовт | лист | груд |
січ | лют | бер | квіт |
трав | чер | лип | сер |
вер | жовт | лист | груд |
січ | лют | бер | квіт |
трав | чер | лип | сер |
вер | жовт | лист | груд |
січ | лют | бер | квіт |
трав | чер | лип | сер |
вер | жовт | лист | груд |
© Олександр Різник
2023-12-03
© Олександр Бронсков
2023-05-20
© Олексій Комаровський
2023-03-01
© Олександр Бурковський
2022-09-04