search

Гірська вівсянка


2018-02-07| Viacheslav Kaistro

Кайстро Вячеслав - Дивно, як, здавалось би на перший вигляд, важливі події в нашому житті з легкістю падають і губляться на узбіччі, а інші, менш важливі, міцно чіпляються за нашу свідомість. Пробуджують неймовірний інтерес, змушуючи при цьому здійснювати несподівані, навіть для самого себе вчинки. Деякі події змушують прокидатись посеред ночі і вже не спати до ранку.
"Мені здається, чи переді мною справді гірські вівсянки?" -Женя Ман Strannik Zabul. Так, Женя, дійсно вони! Але де то, дуже, дуже для мене, далеко, за тисячу км, і ще далі... Птах абсолютно з рідкісних видів, у всякому разі на материковій Україні, птах з визначника, птах за краєм свідомості...) Скільки разів гірська вівсянка відзначалася в Україні, якщо не брати до уваги Крим, окупуванний мордором? Завіса. Свідомість міцно і надійно заблокувало цей факт зальоту рідкого виду в такий далекий Ужгород. Я спокійно ходив на роботу, пив, їв, спав .... День, два .... А потім я прокинувся .... На годиннику три часи ночі. Спати, коли по тобі "скачуть" гірські вівсянки?) Неможливо... Ранковий дзвінок. Оксана старанно наводить аргументи, що їхати нікуди не треба, що Ужгород, це дуже далеко, що вони могли вже давно полетіти, що треба багато часу і робота, що,що, що..... Але, що я скажу? Добре, що твій друг такий же божевільні, як і ти. Маховик закрутився і не в наших силах було зупинити його)

Ралдугина Оксана - А що там 1300 км в один бік, якщо є сильне бажання сфотографувати омріяний для себе трофей? Та сіли собі та й поїхали! Це нічого що 600 км із цих 1300 треба їхати повільно, бо… - бо ями на дорозі це реальність нашого життя. Це нічого, що у Львівській області йде дощ і замерзає на дорозі, на машині, на склі і двірники не справляються, бо покриті льодом. Це нічого, що вже 23.00 а попереду Карпати і перевал, а дорога як скло блищить. Нарешті ось він – Ужгород, і вранці нарешті сонце. Місто ми майже не побачили, зате познайомилися з чудовою людиною. І коли зустрічаєш когось такого ж як ти сам, то відчуваєш наче зустрів близького родича. Саме так відбулося, коли ми зустрілися з Женею. І коли він ще на під’їзді до кар’еру сказав – «вони тут» ми зітхнули полегшено - хоч і намучилися, але недаремно. Але крилаті гості наче гралися з нами, ніяк не хотіли фотографуватися близько і гарно. Зате ці два дні ми слухали чудові розповіді хазяїна про його птахів, дивилися гарні фото та відео. Женю, дякуємо за гостинність та допомогу. Дякуємо, що ти був пильний і їх знайшов. І маю надію, що всі наші майбутні плани ми з тобою здійснимо!

Кайстро Вячеслав - P.S. Тепер я знаю, що Ужгород, це зовсім, зовсім близько! Спасибі, Женя!

Дніпро-Черкаси-Ужгород. Січень. 2018


1.


2.


3.


4.

comments:
2018-02-07. Юрій Кодруль:

Слава, Оксана поздравляю! Замечательная поездка! Отдельная благодарность Евгению Ману за такую прекрасную находку!


2018-02-07. Белик Ирина:

Без таких, трохи божевільних, світ був би нудний. Дякую за знайомство з рідкісною в Україні пташкою і прекрасне оповідання про ваші пригоди)secret code

* all fields are required

calendar

2018

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2017

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2016

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2015

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

rare birds records


Blackcap (Sylvia atricapilla)

© Ivan Lavrenchuk
2018-03-04
Novograd-Volynski

The first fact of bird wintering in the North Ukraine.


Rock Bunting (Emberiza cia)

© Evgeniy Man
2018-01-08Black Redstart (Phoenicurus ochruros)

© Vlad Gedziuk
2018-01-14
Ozero Basiv Kut m.Rivne

Rare specie in winter in the region.


Song Thrush (Turdus philomelos)

© Olexandr Ghryb
2018-02-10
Zhytomyr region, Romaniv district, village Myropil

May be it is first wintering bird of this specie in the region and one of some registration in winter for the North Ukraine.

more rarities...

Big Year 2018

supported by

1. Raldugina Oksana (251)
2. Kodrul Yuriy (226)
3. Pylypiuk Kostiantyn (222)
4. Komarovskyi Dmytro (213)
5. Chernolyev Yevgen (212)
6. Gedziuk Vlad (206)
7. Komarovskiy Alex (203)
8. Sevidov Viktor (193)
9. Petrovych Serhii (171)
10. Repin Andrii (168)

more...