search

Великий ДЕНЬ Україна-Літо 2017


2017-07-16| Alex Komarovskiy

Запрошуємо всіх любителів птахів на третій етап чемпіонату України з Бьордвочінгу «Великий День Україна-літо 2017», який відбудеться 16 липня 2017р


1. У загальному заліку приймають участь індивідуальні учасники та команди з кількістю учасників до 5 осіб. До 20.00 дня, напередодні змагань, необхідно зареєструватись – надіслати в оргкомітет наступну інформацію:
- категорію участі (1 або 2),
-склад команди,
-вік учасників до 18-ти років. В команді повинен бути хоча б один із учасників віком від 21 року.
- номер телефону для зв'язку з командою.
Зміни в складі команди повинні бути повідомлені в оргкомітет до початку змагань. Склад команди може бути змінений за погодженням з оргкомітетом на різних етапах чемпіонату.
2. Змагання здійснюються за п'ятьма категоріями:
Категорія 1. Вся Україна. Спостереження в межах всієї території України.
Категорія 2. Стаціонарні спостереження. Спостереження обмежені будь-яким стаціонарним місцем (коло радіусом не більше 5м). Можливо користуватись оптичними приладами, можливо залишати це місце і повертатись для продовження спостережень.
Категорія 3. Найцікавіше спостереження дня. Перемагає команда або індивідуальний учасник, які побачили найрідкісніший для даної території вид птахів.
Категорія 4. Найкраще фото дня. Для участі необхідно опублікувати одне фото до 20-00, 17.07.17 в групі Birdwatching Ukraine https://www.facebook.com/groups/birdwatching.ua/ з позначкою #фотоконкурс ВДУ-літо 2017. Переможця обирає журі. Фото з найбільшою кількістю лайків 18.07.2017р. в 20:00 отримує "приз глядацьких симпатій".
Категорія 5. "Фото птаха з кільцем". Переможець визначається за результатами всіх етапів чемпіонату. Перемагає учасник з найбільшою кількістю одиниць окільцьованих птахів, знятих на фото.
3. Спостереження тривають з 00.00 до 23.59 в неділю 16.07.2017 р. Реєстрації та фото зроблені до або після терміну змаганнь в залік не йдуть.
4. Для переміщення під час змагань можна використовувати будь-які транспортні засоби.
5. Команда може розділятися в межах одної ділянки спостережень не на велику відстань, бажано ходити разом, окремі учасники можуть ходити з командою не цілий день, але рахуються їх спостереження тільки коли вони були разом з командою. Рахуються всі види які побачив або почув окремо хоча б один з учасників команди, бажано цей вид сфотографувати або записати голос і показати/дати послухати іншим учасникам команди.
6. В категорії 1 та 2 перемагає той, хто з 00.00 до 23.59 зареєструє в день проведення змагань найбільшу кількість видів диких птахів.
7. Забороняється намисно лякати птахів або робити інші дії, щоб ускладнити або зробити неможливим спостереження птахів іншій команді.
8. Необхідно дотримуватися загальних правил спостереження за птахами: особистої безпеки, правил перебування на різних типах територій, обмежень в турбуванні птахів і т.д. Необхідно попередити родичів про планований маршрут і час повернення додому. За неповнолітніх дітей несуть відповідальність їх батьки, а також дорослі члени команди. Організатори змагань не несуть відповідальність за безпеку учасників змагань.
9. Насамперед не зашкодь!!! Категорично забороняється використовувати сітки або будь-які інші пристосування для лову птахів. При випадковому виявленні гнізда, необхідно терміново відійти від нього якомога далі, та продовжити спостереження в іншому місці! Вітається користування оптичними пристроями (біноклі, труби, фотокамери). Можна використовувати помірно запис голосу птахів, польові визначники птахів в т.ч. в електронному вигляді. Не забороняється використання маскуючих сіток, скрадків.
10. До 20:00 наступного дня проведення змагань всі учасники повинні повідомити оргкомітет про кількість зареєстрованих видів, що можна зробити будь-яким зручним способом, наприклад, повідомленням SMS (на номер 0634286777), або на номер Viber 0958233366 . Після вказаного терміну жодні зміни не можливі- такая інформація оргкомітетом НЕ розглядається! Протягом двох днів після закінчення змагань необхідно внести зареєстровані види (бажано кількість) в таблицю "Літо- 2017" https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yRayzEZFBui6OfC7mksDfem8mYyrY5zsQP672xaZ4sE/edit#gid=2022295323. Кількість видів в таблиці повинна співпадати з кількістю, яку команда надала раніше. Організатори залишають за собою право після перевірки таблиці корегувати дані.
11. Після проведення Чемпіонату оргкомітет визначає переможців та місця інших учасників, і 19 липня 2017 р. публікує результати в групі "Birdwatching Ukraine" в мережі facebook.
13. Суперечні ситуації вирішуються оргкомітетом. Оргкомітет може звертатися до членів команд за уточненнями. Будь-які суперечки учасників з оргкомітетом у неетичній формі будуть розглядатися як порушення правил і є підставою для дискваліфікації команди. Також підставою для дискваліфікації можуть бути:
-свідомий обман оргкомітета;
-вчинення перешкод для інших учасників змаганнь;
-вчинення будь-яких дій, що прямо або опосередковано шкодять птахам (створюють небезпеку для їх життя)

Для реєстрації необхідно надіслати заявку в Оргкомітет змагань «Великий День Україна-2017» до 20.00 суботи, 15 липня 2017 року на адресу: vechorka@gmail.com в якій повинно бути вказані:
• Назва команди або ПІБ для індивідуального учасника
- Категорію участі (1 або 2)
• Склад команди: ім’я учасників, окремо вказати учасників віком до 18 років
• Територія спостережень (населений пункт або область (для категоріі 2 місце спостереження)
• Номер мобільного телефону для зв’язку з командою

Безумовні переможці чемпіонату в категоріях 1-5 будуть визначені 20 жовтня 2017 р. за підсумками чотирьох етапів.
Система нарахування очок в категорії 1 та 2, починаючи з першого. В очковій зоні 10 місць. Після проведення 4 етапів очки сумуються. Перемагає команда або индивідуальний учасник з найкращим результатом! У разі рівності перших місць, більш високе місце займе володар більшої кількості других місць.
25-перше місце
18-друге
15-третє
12-четверте
10-п'яте
8-шосте
6-сьоме
4-восьме
2-дев'яте
1-десяте

З повагою, оргкомітет

ВДУ осінь 2017 - 15 жовтня

comments:
2017-07-11. Юрій Кодруль:

Жаль, что не получится поучаствовать. Всем участникам удачи, побольше позитивных эмоций и лайферов!


2017-07-12. Алексей Комаровский:

Юра, очень жаль, что "Одесские сапсаны" не примут участие в летнем этапе. Надеюсь, что осенний этап не пропустишь.secret code

* all fields are required

calendar

2017

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2016

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2015

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

rare birds records


White-winged Crossbill (Loxia leucoptera)

© Viktorija Ostrovska
2008-12-27
Berezne, Rivne region

A rare type of vagrants. It was registered mainly in the northwestern part of the country. It is known only a few meetings.


Greater Flamingo (Phoenicopterus roseus)

© Viacheslav Kaistro
2017-09-11

Rare flying bird on the territory of Ukraine. In recent decades, the frequency of meetings has increased - since the beginning of the century, more than 20 registrations of species in the country. The closest known breeding grounds are in Turkey.


Mediterranean Gull (Larus melanocephalus)

© Alexey Zolotov
2017-09-07
Kyiv

A rare type of vagrants in the nothern regions of Ukraine.


Mediterranean Gull (Larus melanocephalus)

© Olexandr Ghryb
2015-08-26
Zhytomyr region, Chudniv district, near the village of Krasnohirka

A rare type of vagrants. Possibly it is the first meeting with this specie in Zhytomyr region.

more rarities...

Big Year 2018

1. Dmytro Komarovskyi (44)
2. Andrew Simon (35)
3. Elena Pavlenko (26)
4. Inna Kyselova (25)
5. Yuriy Kodrul (22)
more...

unidentified birds


2018-01-16

Иван Лавренчук: Больше склоняюсь к длиннохвостой, сравнивая с похожими фото молодых птиц. В этом месте было несколько особей но все разлетелись кто куда.
[....]

2018-01-13

Oleg F.: чайка, но достоверна не определить. предлагаю удалить.

2018-01-09

Ольга Малыгина: Ой - последнее предложение - там слово "те" пропущено). Совсем не ТЕ птицы))

more unidentified birds...