search

Частина третя. В краю поліських боліт. 18-21 квітня 2017 року


2017-05-11| Oksana Raldugina

Далі їдемо в гості до Михайла Франчука в Рівненський природний заповідник. Основна моя мета - бородата сова. Зустрічаємося з Михайлом у дворі дирекції заповідника в м.Сарни і далі шлях наш лежить в Полісся, де наші герої Михайло та Олександр Добринський будуть проводити наукові дослідження - перевіряти кладки бородатої сови. А поки є час можна фотографувати птахів, що живуть на подвір’ї дирекції заповідника, де найцікавіше для мене це колонія сірої чаплі! Гнізда розташовані на височенних дубах, але спостерігати чапель дуже цікаво. Вже далі ми на Поліссі. І ось перше гніздо сови. На підході до нього Михайло знаходить самця - швидко його фотографуємо і він відлітає - скромний попався). Хлопці займаються своєю роботою, а ми спостерігаємо. Ось сова злітає з гнізда і дає шанс зняти кілька кадрів - вона спочатку сердиться і цокає дзьобом, потім заспокоюється. Відразу після обміру Олександр спускається вниз і ми відходимо, щоб самка повернулася в гніздо - все нормально, вона сіла знову на яйця! За цей день обміряли дві кладки і побачили 4 сови - другий самець виявився фотомоделлю і терпляче зносив наше ходіння навколо. Бонусом для мене стала слуква, випадково знайшлася поруч з гніздом бородатої. Вночі ми знову їдемо в ліс - шукати волохатого сича, але він вирішив нас проігнорувати))). Ну нічого - треба ж і в наступному році когось шукати))). Повертаємося і одразу спати, так як підйом ранній і до світанку треба встигнути на болото - а раптом побачимо журавлів? Так що сонце зустрічаю в схованці на болоті - температура близько нуля – на воді тоненька крига. Поліське торф’яне болото - вода до колін (добре що є рибальські чоботи), стояти можна в воді, а можна іноді вилізти на дві соснових колоди, але тоді треба пригинатися щоб сховатися за гілками схованки))) - романтика! В руках фотоапарат. Але ось десь зовсім поруч сурмлять журавлі! Небо рожевіє. Чудовий ранок! Журавлі прилетіли, і я їх бачу вдалині на болоті - вони неквапливо бредуть і годуються, а прямо переді мною випливають із заростей пара малих чирянок - вони змерзли і хоч бояться мене, вилазять погрітися на сонечку на горбок. Хоч журавлі і далеко, а все ж ранок пройшов не дарма). Їдемо подивитися ще кілька гнізд сови, але вже без обмірів. Ще одне завдання - перевірити гніздо змієїда. На жаль торішнє гніздо розвалилося, але - змієїд є! Ранок слідуючого дня знову починається рано-рано - в цей раз «сиджу на тетерука» - знову в схованці - в цій комфорт! На дно кинуто кілька дощок і можна не стояти у воді, ура! Включаю запис - звук токування - тетерук прілетів! Але сів так, що мені його майже не видно - зате я чую його голос))). Через 15 хв. він злітає на землю і я його вже не бачу зовсім - можна йти. Часу як завжди мало - пора знову в дорогу! Шлях через Луцьк в Карпати. Але на зворотній дорозі ми ще заїдемо в Рівненську область для зйомки червонодзьобої черні.


1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.

comments:
2017-05-12. Вячеслав Кайстро:

Дякую, Оксана, за цiкаве оповiдання та чудовi свiтлини ))


2017-05-12. Алексей Комаровский:

Супер!


2017-05-12. Оксана Ралдугіна:

Дякую всім за увагу.


2017-05-12. Юрій Кодруль:

Спасибо, Оксана! Хочу в Полесье!


2017-05-12. Оксана Ралдугіна:

Надо ехать весной, Юра. Скоро там начнется сезон гнуса))), хотя приглашали на кольцевание - им нужны помощники.


2017-05-12. Юрій Кодруль:

Слушне зауваження!) А кто знает когда там сезон гнуса начинается и когда заканчивается?


2017-05-12. Оксана Ралдугіна:

Миша Франчук говорил с середины мая - думаю до холодов, так как там болота большую часть занимают. Хотя в этом году возможны варианты))) - тепла то нету).secret code

* all fields are required

calendar

2017

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2016

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2015

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

rare birds records


White-winged Crossbill (Loxia leucoptera)

© Viktorija Ostrovska
2008-12-27
Berezne, Rivne region

A rare type of vagrants. It was registered mainly in the northwestern part of the country. It is known only a few meetings.


Greater Flamingo (Phoenicopterus roseus)

© Viacheslav Kaistro
2017-09-11

Rare flying bird on the territory of Ukraine. In recent decades, the frequency of meetings has increased - since the beginning of the century, more than 20 registrations of species in the country. The closest known breeding grounds are in Turkey.


Mediterranean Gull (Larus melanocephalus)

© Alexey Zolotov
2017-09-07
Kyiv

A rare type of vagrants in the nothern regions of Ukraine.


Mediterranean Gull (Larus melanocephalus)

© Olexandr Ghryb
2015-08-26
Zhytomyr region, Chudniv district, near the village of Krasnohirka

A rare type of vagrants. Possibly it is the first meeting with this specie in Zhytomyr region.

more rarities...

Big Year 2017

1. Oksana Raldugina (261)
2. Viacheslav Kaistro (230)
3. Alex Komarovskiy (229)
4. Uri Muhin (192)
5. Andrew Simon (192)
more...