search

За птахами в подорож довжиною 3500 км. Волинь, Полісся, Галичина, Закарпаття.


2017-04-15| Oksana Raldugina

Житомирська область проїздом. 15.04.2017 р.
Частина перша.
Бердвотчинг в нашій подорожі почався на світанку першого дня - ще в Житомирській області, на ставках поруч з с. Кримок. І відразу велика удача - скопа і чорні лелеки! Скопа намагалася ловити рибу на чиїхось ставках, як завжди у нас закритих і обгороджених. Ну і довелося в гонитві за скопою залізти в глибокий струмок і набрати крижаної води в гумові чоботи через верх, але це ж дрібниці))), Лелек я побачила пару. Цілком ймовірно там десь і гніздяться. В іншому дрібниці - брижачі, чайки, пісочники, гуси і т.д. - все на фото). У цій подорожі мене переслідували чайки - чемпіони на цій території! На кожному лузі, біля трас, на полях я постійно бачила чайок! На кордоні Житомирської і Рівненської областей прямо біля траси - пара сірих журавлів. І знову мокрі ноги))) - чоботи намокли ще вранці, так що по заболоченому лузі довелося в кросівках хлюпати, але ця поїздка в плані бродіння по воді била всі рекорди.)))

На Волинь за білою казкою. 16-17.04.2017 р.
Частина друга.
Ось і здійснилася моя давня мрія - знайти і сфотографувати білу синицю. Поїздка звичайно далека, але це було того варте. Отже шлях наш лежав в НПП Прип’ять-Стохід (http://www.pripyat-stohid.com.ua). Зупинка в рекраційній зоні НПП - чудово організований побут і маса родзинок для міського жителя: дуже своєрідне, цікаве волинське село, (навіть з музеєм під відкритим небом), грубка яку можна топити дровами і на ній же готувати обід, і в той же час комфорт в вигляді гарячої води і облаштованого побуту. Будиночок на самому березі Прип'яті, крики журавлів вранці і птахи! Птахи, що пролітають просто над двором, що гніздяться у сараї, на лузі прямо поруч з дорогою! Рай для птахолюбів! Вранці на дорозі - зустріч з козулею. Перший раз в житті чула і бачила як токують бекаси. Романтика зашкалює! А ще можна ловити рибу, а в сезон збирати гриби. Велика подяка дирекції НПП за теплу атмосферу, створену для приїжджих. Усі працівники приймають гостей дуже привітно. Всі готові підказати і допомогти у пошуку. Їхати звідти категорично не хотілося. І коли вранці на світанку збиралися в дорогу, проводжала нас пісенька білої красуні – синички.

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.


17.


18.


19.

comments:
2017-05-05. Юрій Кодруль:

Замечательная поездка и фото! Ждем продолжения!


2017-05-05. Оксана Ралдугіна:

Спасибо, Юра. Еще всего очень много))) - потихоньку выложу.


2017-05-05. Вячеслав Кайстро:

Замечательное путешествие, прекрасные снимки. Рад, что есть люди, которые ставят во главу угла не только спортивные интересы и уделяют внимание не только количеству увиденных видов, но и не забывают о качестве самой фотографии птицы. А то было бы совсем грустно..... Спасибо, Оксан)


2017-05-05. Оксана Ралдугіна:

Спасибо, Слава. Рада, что тебе понравились снимки! Но лучшие еще впереди))).secret code

* all fields are required

calendar

2018

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2017

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2016

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

2015

jan feb mar apr
may jun jul aug
sep oct nov dec

rare birds records


Black Redstart (Phoenicurus ochruros)

© Vlad Gedziuk
2018-01-14
Ozero Basiv Kut m.Rivne

Rare specie in winter in the region.


Song Thrush (Turdus philomelos)

© Olexandr Ghryb
2018-02-10
Zhytomyr region, Romaniv district, village Myropil

May be it is first wintering bird of this specie in the region and one of some registration in winter for the North Ukraine.


Common Stonechat (Saxicola torquata)

© Olexandr Ghryb
2018-02-11
Zhytomyr region, Romaniv district, village Myropil

First meeting with this specie in winter far from Azov-Black See region on North.


White-winged Crossbill (Loxia leucoptera)

© Viktorija Ostrovska
2008-12-27
Berezne, Rivne region

A rare type of vagrants. It was registered mainly in the northwestern part of the country. It is known only a few meetings.

more rarities...

Big Year 2018

supported by

1. Yuriy Kodrul (75)
2. Dmytro Komarovskyi (74)
3. Oksana Raldugina (70)
4. Oleksandr Burkovsky (61)
5. Vlad Gedziuk (58)

more...